اصلی ترین راه تشخیص عسل چیست ؟ من و همکاران تولید کننده ام  باید به این سوال صادقانه  جواب بدیم،

هیچ راهی برای تشخیص عسل طبیعی از نیمه تغذیه و در مواردی شکری و حتی تقلبی برای یک فرد عادی وجود ندارد و فقط برای تشخیص در اول بدونید از کی خرید میکنید و در دوم با آزمایش عسل توسط آزمایشگاه معتبر میشه تشخیص داد. (البته یک درصدی هم احتمال داره که افزودنی مخلوط عسل بکنند که آزمایشگاه رو هم دور بزنند ولی این خیلی احتمالش کمه)

حالا پس تکلیف چیه؟چجوری سرمون کلاه نره؟

باید اول گفت 4 نوع عسل وجود داره،

  1. عسل طبیعی
  2. عسل نیمه تغذیه
  3. عسل شکری یا تغذیه ای
  4. عسل تقلبی (تولید بدون دخالت زنبورعسل)

1. عسل طبیعی

عسل طبیعی به عسلی گفته میشود که زنبور عسل در زمان تولید عسل  فقط و فقط از شهد گلهای منطقه مینوشد و هیچگونه تغذیه ای به صورت مصنوعی به زنبور داده نشود ساکارز این عسل معمولا زیر 2% میباشد. (البته به استثنا شهد بعضی گلها به ضورت طبیعی ساکارز بیشتری دارند مثلا عسل کُنار طبیعی نزدیک 8 میباشد)

2. عسل نیمه تغذیه

عسل نیمه تغذیه به عسلی گفته میشود که زنبور عسل در زمان تولید عسل نه تنها از شهد گیاهان منطقه مینوشد بلکه زنبورداران هم به یک نسبت دلخواه خود تغذیه مصنوعی (شکر یا هرنوع شیرین کننده دیگر) به زنبورعسل میدهند. ساکارز این عسل معمولا از بالای 2% تا 5 الی 8% میرسد.

3. عسل شکری یا تغذیه ای

عسل شکری یا تغذیه ای به عسلی گفته میشود که زنبور عسل فقط و فقط از تغذیه مصنوعی که توسط زنبوردار فراهم میشود مینوشد. ساکارز این عسل بعضا از 8% تا 15% یا بیشتر میباشد.

4. عسل تقلبی

عسل تقلبی به عسلی گفته میشود که  دور از انسانیت تمام  بدون دخالت زنبور تولید و به بازار عرضه میگردد. از موادی مثل شکر گلوکز و فروکتوز مصنوعی وادکا و غیره به عنوان مواد پایه و از جوهر لیمو گلاب و غیره به عنوان افزودنی (برای تولید رنگ و بو شبیه به عسل) و از پختن این مواد تولید میکنند.

خب تکلیف اینه: میتونیم تا حدودی عسل طبیعی و نیمه تغذیه را از عسل تقلبی و شکری تشخیص بدهیم.

نتایج کاربردی

با توجه به متن های تعاریف ارزشمند بالا میتونیم چند تا نتیجه کاربردی بگیریم:

الف-چشیدن عسل به شکلی است که عسل روی زبان گذاشته شود و به سقف دهان چسبانیده و در هنگام  پخش شدن در دهان مزه مزه شود.

1.عسلی که فققط و فقط از شهد گلها بدون هیچ ناخالصی تولید شده باشد سرشار از عطر طعم فرآوان گل های نوشیده شده توسط زنبور میباشد. یعنی به معنای واقعی یا باید از مزه عسل موقع چشیدن لذت ببرید یا متنفر شوید (بستگی به مزاج شما دارد چون بعضی شهد گیاهان برای بعضی افراد خوشایند نیست و برای دیگری هست)

2.پس زمان ماندگاری طعم عسل در دهان شما میتونه ملاک خوبی برای تشخیص عسل باشه.نیم بند انگشت عسل طبیعی حداقل باید 4 ثانیه  هنگام پخش شدن در دهان شما طعم داشته باشه.

3.نوع گیاهی که زنبورعسل تغذیه کرده باید روی هر عسلی که خریداری میکنید نوشته شده باشه یا حداقل فروشنده شمارو مطلع کنه.

فقط کافیه با دانستن طعم نوع عسل (گون، کنار، آویشن، یونجه و..) که میچشید برندهای مختلف را با این 3 فرمول ارزشمند بالا مقایسه کنید.

ب-قیمت عسل طبیعی هم مد نظرتون باشه

چرا بقیه راه های تشخیص عسل را رد میکنیم؟

خیلی ساده است. خودتون امتحان کنید. عسلی که میخرین کیلویی 20 هزار تومان با عسلی که میخرین 100 هزار تومان مقایسه کنین با تمامی روش های داخل اینترنت. (البته گران بودن قیمت عسل دلیل بر کیفیت عسل نیست) اغلب یکجور در میان.

پیشنهاد ما به شما: عسلت را بساز